Posun od já k my
Vědomá práce s tělem i myslí vede k hlubší vnímavosti sebe sama ve světě, mám zkušenost, že v lecčems zcitlivuje naši individualitu a podporuje pojetí sebe sama jako součást kolektivu. Zároveň je kraniosakrální ošetření velkou podporou všem, kteří čelí nejistotě světa, konfliktům, válkám, jsou zapojeni ve spolcích či kolektivech nebo sledují zpravodajství a roste v nich neklid. Jako terapeutka sdílím potřebu kultivovat vědomí vlastního propojení se vším živým, a přitom udržet vlastní integritu.
Mé vlastní hledání
Když jsem sama hledala své kraniosakrální terapeutstvo, velmi často jsem narážela na lidi, kteří dělali svou práci velmi dobře, ale nevěděli, co se děje ve světě. Neměli ponětí o povodních na severu Moravy, o bombardování Gazy, o okupované Ukrajině.
Rozumím, a každý den své praxe si to potvrzuji, že udržovat rovnováhu a držet prostor pro druhého je v této době ohromných změn, mnoha probíhajících válek, které lze sledovat v podstatě online, a velké nejistoty, extrémně náročné. Odpojit, filtrovat, vybírat, nevědět je určitě možnou odpovědí. Potřebujeme žít.
Pro sebe si ale hledám cestu, jak se angažovat a současně zůstávat v klidovém bodu. Své nejlepší přátele mám ze svých aktivistických let, ať už z přednášek o východní Evropě, migraci, nebo z protestů proti klerofašismu. A přesto, možná právě proto, s tímhle vším, dělám kranio.
Blízkost a odolnost
Chci tedy povzbudit Vás všechny, kterým není jedno, co se děje. Mně taky ne. Kraniosakrální ošetření není vypnutí světa, ale blízkost, empatie, odolnost. jasnost.
Je to cesta pro všechny, kdo se ve svém vlastním těle potýkají s geopolitickou situací dnešního světa a hledají cestu, jak jí čelit s vyrovnaností a jak zároveň žít svůj osobní aktivismus.




